Nedir?

Demir, alüminyum, magnezyum, kalsiyum, silisyum, çinko gibi doğal mineraller içeren kil doğada sarımtırak, kırmızımtırak ve esmer renklerde bulunur. Kile rengini veren bulunduğu çevredeki minerallerin yoğunluğudu

Detaylı Bilgi

Kullanım Yerleri,
Neye İyi gelir? Faydaları?

  • Yüzeye çekme ve emme (absorb ve absorb) özellikleri sebebiyle vücudu toksik maddelerden arındırır
  • Negatif yükleri sayesinde ise kil pozitif yüklü toksik maddeleri cilt yüzeyine çeker ve daha sonra bunları emerek vücuttan uzaklaştırma vazifesini yerine getirir.
  • Özellikle kalsiyum montmorillonit vb (kil) toksiklerden (zehirler) arındırma özelliği dışında; ağrı, açık yara, kolit, (kalın bağırsak iltihabı), ishal hemoroid, ülser, bağırsak problemleri, sivilce, siyah nokta, kansızlık ve daha bir çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır.
  • Kil cildin yağ salgısını kontrol altına almaktadır, kil ayrıca doğal peeling (ölü hücrelerden arındırma) etkisi yapmaktadır.
  • Cildin üst tabakasını nazikçe soyan kil, çatlak ve çizik görünümünü azaltır.
  • Kil cilde ihtiyaç duyduğu nemi ve mineralleri geri kazandırır, elastikiyeti arttırır.
  • Günümüzün yoğun temposuna karşı cildi korur, yıpranmasını ve gözeneklerin kapanmasını engeller.

Nerede Bulunur? Nerede Yetişir?

Kil çok eski tarihlerden itibaren hastalıklardan vücudu korumak için kullanılmıştır. Özellikle toprakla diğer medeniyetlere göre çok daha fazla haşır neşir olan Orta Afrika ve Avustralya’da yaygın olarak kullanılmaktadır. Maliyetinin çok düşük olması, doğal ve hazır olması da diğer bir tercih sebebidir.

Kil neye iyi gelir? Tarifler

Ahmet Maranki 3

.AkneDetaylı Bilgi/Yorumlar

7 tane çileği eziniz ya da robotta parçalayınız. Ancak biz tahta bir kaşık kullanarak elden geldiğince ezmenizi öneririz. 1 çay kaşığı taze sıkılmış limon ve 1 yemek kaşığı kil ekleyip özenle karıştırınız ve temiz parmaklar veya fırça ile cildinize uygulayınız.
10-15 dakika kadar bekletip bol suyla durulayınız. Haftada 1 kez kullanabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLARI